Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate anula un act de vânzare-cumpărare cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate anula un act de vânzare-cumpărare cu uzufruct viager dacă semnăturile ambelor părți sunt false și dacă vânzătorul este decedat?

Buna ziua,se poate anula un act de vânzare cumpărare cu uzufruct viager dacă semnăturile ambelor părți sunt false?si dacă vânzătorul este decedat?
Manuela Rășină, administrator
Tatăl meu suferea de diabet tip 2,varul sau de lângă el știa chestia asta și ia dus sa mănânce un bol mare de pulpe prăjite și 2 pâini,in aceeași zi a murit iar cu o săptămâna in urma a apărut contractul de vânzare cumpărare cu uzufruct viager,eu n-am știut ca sau făcut actele și când m-am dus la el sa îmi cer dreptul de pe urma tatălui meu,îmi flutura actele in nas și îmi zicea ca el are acte,sa îl dau in judecata...