Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Parasire de domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Parasire de domiciliu

Buna ziua!Am o mare problema:sunt casatorit de doi ani si in ultimele luni nu ma mai inteleg cu sotia iar acum doua luni a plecat de acasa si nu mai exista cale de impacare.Vreau sa intentez divort pe motiv de parasire de domiciliu.Cum se procedeaza?Trebuie sa formulez vreo cerere sau exista tip?Care ar fi costurile?Trebuiesc martori,cati?Si trebuie sa se prezinte si ea la divort sau se pronunta in lipsa ei?Va multumesc!
Si daca sotul isi gaseste loc de munca in alta localitate, dupa intentarea actiunii de divort se considera abandon?