avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1658 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Informație proces succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Informație proces succesiune

Vreau sa fac succesiune dar ceilalti doi frati nu vor sa semneze. Proprietatile sunt in judetul Iasi ,iar eu locuiesc in Galati. Pot deschide procesul cu un avocat din Galati?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 19:19, 24 Septembrie 2018
Buna seara,
Va trebui sa va adresati instantei sub acoperirea careia a avut ultimul domiciliu defunctul.
Avocatul trebuie sa fie membru al unui barou din Romania deci si din Galati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune miki55 miki55 vă rog să-mi răspuneți și mie la 2 întrebări deocamdată: 1. unde se deschide succesiunea după decesul unui părinte?la locul de domociliu sau unde a ... (vezi toată discuția)
1 titlu de proprietate , 2 mostenitori in judete diferite cris784 cris784 Situatia de fata este 1 titlu de proprietate emis pe numele bunicilor mei, acestia au decedat si cei 2 mostenitori (tatal meu si unchiul meu) si ei sunt ... (vezi toată discuția)
Succesiune in instanta madriana57 madriana57 Buna seara! Exista un proces de succesiune dupa sotul mamei deschis in jud.Galati de acum doi ani cand mama traia. Amurit mama si am facut un act la notar cum ... (vezi toată discuția)