Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Confiscare telefon in timpul pauzei.
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Confiscare telefon in timpul pauzei.

Buna ziua / seara.

Acum cateva zile in urma a avut loc un caz, care dupa parerea mea nu este in regula. In timpul pauzei , repet , in timp:ul pauzei un coleg se uita in telefon. Un profesor s-a propiat si l-a confiscat. Este legala actiunea profesorului. Conoform regulamentului scolii: “Cerem permisiunea in timpul orei sau a altor activitati pentru a folosi telefonul mobil, in caz de urgenta.”

Pe langa aceasta intrebare mai am una. Drepturile omului sunt mai presus de regulamentul scolii?
De unde rezulta ca in pauza este interzis in pauza sa folosesti telefonul?

Sau ei zic ca trebuia ceruta permisiunea de a folosi telefonul in timpul pauzei?

In regulament doar acea chestie este legata de folosirea telefonului. In rest , acel regulament nu prevede nimic legat de telefon.
Manuela Rășină, administrator
Eu nu am inteles daca este interizis sa folositi telefonul in scoala in pauza.
De fapt, despre asta este vorba.
In ora e clar ca nu il puteti folosi dar cu pauza nu e clar...
Scrie cumva si ce aveti dreptul de a face in pauza?
Unde se afla telefonul in pauza?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu.

-Apasă pe Răspunde, nu pe Citează, când vrei să publici un mesaj nou. Mulțumesc-
Manuela Rășină, administrator