Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cote intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cote intretinere

Buna seara
Poate un specialist sa ma lamureasca in problema acestui calcul de cote de intretinere
total plata luna curenta - 165.2
penalizari - 168
restanta - 4578.82
penalizari - 2189.97
total restanta - 6857.49
Pun aceasta intrebare deoarece eu platesc o anumita suma lunar iar din tabel datoria scade foarte putin
Cu respect
Adrian Anghelescu
Este temeinic si legal ca sa figurati cu sume cu titlu de restanta in conditiile in care dv sunteti in evidenta cu debite care atrag permanent penalizari pe zi/intarziere
Desfasurati demersuri de achitare partiala sau integrala debit =suma de baza +penalizari si nu veti mai figura cu restante