Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Întrebare plecare cu minorii de la domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Întrebare plecare cu minorii de la domiciliu

Daca plec cu copii in lipsa lui de acasa e nevoie de martor?Ma poate acuza de rapire?Vreau sa plec si sa nu las copii sa asite la niste scene urate trebuie plecat in lipsa lui.Noi nu mai comunicam de cateva zile bune.
Manuela Rășină, administrator
Buna ziua,
Plecati si asta este.
Depuneti imediat cerere de divort si solicitare de ordin de protectie in instanta.
Plecați liniștită!
Dacă este violent solicitați un ordin de protecție; se judecă cu maximă celeritate, într-o săptămână îl aveți dacă invocați motive teminice și puteți face dovada celor învederate.

Totodată, formulați cerere de chemare în judecată, solicitând desfacerea căsătoriei, exercitarea autorității părintești în comun, stabilirea locuinței minorului la dvs, pensie de întreținere, etc.