Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... reziliere contract leasing tiriac
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

reziliere contract leasing tiriac

azi am primit adresa de reziliere a contractului de leasing prin care sunt instiintat ca tre sa predau camion. intrebarea este daca platesc restantele adica 2 rate il pot pastra?
am pltit pana acum 70% din el si cred ca le convine
Daca respectiva societate a reziliat contractul de leasing,nu va ajuta faptul ca platiti acum ratele restante.
Aveti o clauza in contract care le permite aceasta reziliere,daca au procedat asa.
Solicitati acordul societatii pentru repunerea in vigoare a contractului.Verificati daca exista in contract vreo referire la aceasta situatie.
Oricum,puteti incerca sa rezolvati in acest fel.