avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... reziliere contract leasing tiriac
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

reziliere contract leasing tiriac

azi am primit adresa de reziliere a contractului de leasing prin care sunt instiintat ca tre sa predau camion. intrebarea este daca platesc restantele adica 2 rate il pot pastra?
am pltit pana acum 70% din el si cred ca le convine
Cel mai recent răspuns: ContSters76710 , utilizator 19:48, 10 Noiembrie 2009
Daca respectiva societate a reziliat contractul de leasing,nu va ajuta faptul ca platiti acum ratele restante.
Aveti o clauza in contract care le permite aceasta reziliere,daca au procedat asa.
Solicitati acordul societatii pentru repunerea in vigoare a contractului.Verificati daca exista in contract vreo referire la aceasta situatie.
Oricum,puteti incerca sa rezolvati in acest fel.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract de leasing puiu_luca puiu_luca buna. am si eu o problema, si as vrea un raspuns de specialitate daca se poate. am ajuns in imposibilitatea de a pati ultimile trei rate de leasing la un ... (vezi toată discuția)
Rate neplatite catre soc de leasing puiu_luca puiu_luca buna ziua , nu am platit ultimile trei rate la camionul achizitionat in leasing, deoarece nu am incasat banii pt lucrarile efectuate, cei de la com de ... (vezi toată discuția)
Sfat leasing urgent! ioval2003 ioval2003 Va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema: Neachitind ultimile rate la un leasing la o masina,am fost anuntata verbal ca mi s-a reziliat contractul si ca ... (vezi toată discuția)