Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Va rog sa imi ma ajutati cu un raspuns re feritor la o chemare in judecata pe fond de succesiune. Este vre-o lege sau poate o instanta sa oblige paratul sa semneze succesiunea daca nu doreste? Multumesc anticipat.
Nu il obliga nimeni sa semneze mostenirea.
Se.judeca procesul si se va dezbate succesiunea si in lipsa.paratului.
Stimate domn Claudiu Lascoschi, va multumesc pentru raspuns ... cu stima!