Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pamant mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pamant mostenire

Am un bunic care si-a facut mostenirea cu fratii lui (ani de zile au tot inceput procese din cauza nemultumirilor dintre ei) dar nu are nici o foaie de la ultimul proces incheiat (am inteles ca e proces definitiv).
Imi puteti spune va rog unde gasesc foaia, decizia finala? Fara foaia respectiva nu poate vinde sau dona nimic.
La tribunalul care a pronuntat sentinta. Va trebuie nr. de dosar. Mergeti acolo si intrebati. Trebuie sa vi se dea din arhiva hotararea definitiva.
A fost tata (fiul lui) si a intrebat, si la tribunalul de unde sunt si la tribunalul din judet, si nu au nimic