Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vinzare cumparare.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vinzare cumparare.

Buna ziua,multumesc avocatilor de raspunsul primit.Aș dorii sa specific un lucru.Sora mea a fost casatorita ce cetatean german.Contracutul a fost semnat de ambii soti.Daca el a murit ,sora mea trebuie sa faca succesiunea in Rominia dar intrebarea mea este,are nevoie de semnatura suririi lui ,sau de prezenta ei la succesiune? apoi vrem sa stim daca succesiunea se poate face doar la notar fara alte implicatii.Va multumesc.
Reluati povestea, integral, cronologic, de la inceput. Se intelege greu cate ceva si puteti obtine sfaturi eronate rau.