avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 287 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Informații
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Informații

Firnele deschise prin fonduri europene pot intra in insolventa? Angajatii au drept de somaj? Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: GRINSOLV IPURL , Practician in insolventa 20:26, 2 Octombrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Orice societate poate intra in insolventa, inclusiv cele care au accesat fonduri europene.

Daca salariatii sunt concediati pentru motive care nu tin de persoana lor, inclusiv falimentul angajatorului, beneficiaza de ajutor de somaj.

Sper sa va fie de folos informatiile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediere colectiva - drepturi angajati Dorel Vasile Dorel Vasile Buna ziua! De ce drepturi beneficiaza angajatii in cazul unei concedieri colective ( circa 350 angajati) de la o societate comerciala de salubrizare, care ... (vezi toată discuția)
Firma care intra in insolventa Victorina20 Victorina20 Buna ziua, in momentul de fata lucrez la o firma care intra in insolventa (nu stiu daca s-a depus dosarul sau nu pentru ca nu ni se spune) as dori sa stiu in ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic+procedura insolventa lucaandrei lucaandrei buna ziua,va rog frumos sa-mi spuneti daca in timpul somajului tehnic se poate declansa procedura de intrare in insolventa?Ce repercursiuni sunt asupra ... (vezi toată discuția)