Forum Discuţii juridice Executare silită Cesiune
Discuție deschisă în Executare silită

Cesiune

Banca Transilvania poate cesiona un credit in executare silită din 2012 ,recuperat aproximativ 85% , către un cesionar în 2017 ?
Vă mulțumesc foarte mult pentru ajutor în vederea soluționării acestei situații.
Buna ziua, Creanta poate fi cesionata si in cursul executarii silite. Au fost efectuate acte de executare in toata aceasta perioada?
Nu, merge pe executarea veche de aproape 1 an . Nu am fost informat de bancă de cesionar şi nici de executor de această miscare , am vrut să achit in totalitate suma însă am rămas blocat când executorul mia zâmbit în nas .
Am vrut să achit pentru a ridica notificarea din C. F. însă era o sumă mai mare decât cea din titlul executoriu, nici bani ,nici timp , nici varianta de a contesta nu am.
Mergeti la executorul judecatoresc si solicitati o copie a intregului dosar de executare silita. Este posibil sa se poata solicita si obtine anularea executarii silite daca s-a perimat.