Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Stalp EON 20kv
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Stalp EON 20kv

Buna ziua! Recent am achizitionat un imobil (casa + teren) si in curte avem un stalp de la Eon de 20kV; Intrebare e: pot cere Eon-nului chirie pe spatiul ocupat de acel stalp? sau macar le pot cere sa-l mute in afara curtii? Multumesc!
Puteti face sesizare la EON in scris, cu nr. de inregistrare/ data prin care le cereti chirie (va trebui sa negociati valoarea chiriei) sau daca nu sunt de acord sa-si mute stalpul in afara proprietatii dvs.
Ciudat este ca fiind amplasat un stalp de 20 kV in curte s-a primit autorizatie de ctie. pentru casa.