Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare suma proprita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare suma proprita

Buna ziua! Va deranjez cu o intrebare. In septembrie 2018 am primit un ordin de executare silita pornita de Credit Plus Gulf, fiindu-mi propite toate conturile bancare.Am atacat in instanta aceasta executare, am avut castig de cauza, prin sentinta definitiva am obtinut anularea executarii si ridicarea propririi pe conturi. Ulterior mergand la banca, am descoperit faptul ca mi a fost retrasa suma de 938 lei, de catre creditor, prin intermediul unui executor judecatoresc. Nu am cerut expres si inapoierea acestei sume pentru ca nu am știu ca ea exista si nu m am informat daca s-au facut retrageri, fiind un cont folosit foarte rar. Întrebarea este, mai pot recupa acesti bani? Ma poate ajuta un executor judecatoresc? Ori ar trebui sa deschid un alt proces prin care sa cer acest lucru? Multumesc
Introduceti actiune in instanta pentru Intoarcerea Executarii Silite...Obtineti hotarare judecatoreasca de recuperare a banilor (inclusiv cheltuielile de judecata) si printr-un executor judecatoresc recuperati-va banii