Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

Buna ziua!sunt insarcinata in saptamana 16,imi pot lua medical acum pana intru in prenatal?ma doare spatele si nu mai pot lucra din cauza ca lucrez 13 ore numai pe scaun!in ultimele 12 luni nu am avut nici o zi de concediu medical!multumesc,o zi buna!
In acest caz, programul dvs de munca nu respecta prevederile din c.i.m., situatie care va indreptateste si mai mult sa depuneti sesizarea la ITM.
Multumesc frumos de raspunsuri!