Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CI expirata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CI expirata

ce se intampla daca sunt proprietar si accept pe cineva cu mutatie la adresa mea, pleaca in strainatate,face credit si nu-l mai achita?
Nu se intampla nimic, daca vreti ii puteti comunica corespondenta de la creditor/recuperator, daca nu, nu.
Nu aveti nicio obligatie fata de niciuna dintre parti, nu va intereseaza unde a plecat cel caruia i-ati facut mutatie, la fel cum nu aveti nicio pbligatie catre creditor/recuperatori sa le oferiti informatii despre persoana respectiva.