Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii

Buna ziua.
In de fel ma poate afecta,daca in perioada de proba ,am vrut prin notificare sa anunt angajatorul la renuntatea locului de munca,iar dna de la resurse umane a zis sa fac cererea cu art 55.b CM..prin acordul partilor.mentionez ca am fost in formare .Imi poate imputa cheltuielile?
Ps.nu am primit un nr de inregistrare,pe motivca le primesc deoadata,cu decizia.
Va multumesc
eukyra1, utilizator
Ati semnat vreun act aditional cu privire la formarea profesionala?

Nu prea va afecteaza incetarea c.i.m. la initiativa dvs., in baza art.31 alin.3 C.mun. sau a art.55 C.mun., decat ca nu aveti dreptul la somaj.
Nu am semnat nimic,formarea s a facut la un al punct de lucru in cadrul firmei,in alta localitate,ar fi cheltuieli de cazare,masa...
Multumesc
Daca nu ati semnat niciun act, atunci nu aveti ce suma sa restituiti.