Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autorizatie constructie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autorizatie constructie

Este necesara autorizatie de construire pentru lucrari la o constuctie nefinalizata pe hotar ,constructie ,,la rosu'' din anul 1992?
Aveti nevoie de autorizatie de ctie. care se obtine in baza proiectului ctiei.
Pentru executie lucrari trebuie sa angaajti un diriginte de santier.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_409...
De astazi, nicio casa nu mai poate fi construita fara angajarea unui diriginte de santier
www.avocatnet.ro/articol_407...
multumesc! ma refer la faptul ca aceasta constructie a fost ridicata in urma cu 26 de ani in baza unei autorizatii dar a ramas la stadiul ridicata si acoperita ,,la rosu,, ,vecinul are casa pe hotar si a reanceput lucrari de constructii -este necesara o reautorizare? cea veche a expirat
Este necesara o noua autorizatie de ctie. emisa de primarie.
Multumesc !