Forum Discuţii juridice Executare silită Contestație la executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Contestație la executare silita

In 2006 și 2007 am luat 2 credite de la Piraeus Bank pe care nu le-am putut plăti. Am fost dat pe mana unui executor judecătoresc. Executorul nu a făcut nimic timp de câțiva ani. Acum 6 luni și-a declinat competența și am fost dat pe mana Krukului. Krukul acum câteva zile m-a dat pe mâna altui executor judecătoresc. Acesta mi-a deschis proces de executare silita. Ce șanse am dacă formulez contestație la executare silita? Când să fac executarea? Când se dă sentința sau când primesc hârtiile de la executor? Mulțumesc frumos
Mergeți la avocat specializat și faceți contestație la executare, dacă aveți posibilitatea faceți fotocopie la dosarul pe care l.ati avut la primul executor. Dar depuneți contestația la executare în termenul de 15 zile de când ați primit prin posta!