Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Durata de functionare a unei societati comerciale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Durata de functionare a unei societati comerciale

In cazul in care o societate comerciala are durata de functionare limitata (30.11.2018) si nu o prelungeste,aceasta se desfiinteaza automat?
Trecerea timpului stabilit conduce la dizolvarea de plin drept a societăţii, fără alte formalităţi.
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic