Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament 2 moștenitori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament 2 moștenitori

Buna ziua,mama si sora ei au moștenit un apartament,ne tot duce cu vorba ca face un împrumut si ne da partea mamei însă tot amână,ce putem face pt a ne primii partea in conditiile in care mătușa nu vrea vânzarea apartamentului?
Daca nu va intelegeti pe cale amiabila puteti cere partajul bunului in instanta.
Si tot procesul acesta este de durata??
Este de durata si presupune costuri destul de mari dar este singura solutie in cazul in care nu va intelegeti.
Multumesc frumos pt raspuns

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Este de durata si presupune costuri destul de mari dar este singura solutie in cazul in care nu va intelegeti.