Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prescrierea art. 322
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prescrierea art. 322

Am fost incadrat la art. 322, fapta a fost efectuata in 21.12.2010, prima citatie a fost trimisa in 26.01.2016. document a fost folosit in 25.02.2011 - de catre o alta persoana ( specific ca eu nu sunt acuzat de uz de fals). organul de cercetare a trecut perioada .....2010 - 25.02.2011.
fapta mea este prescrisa ? ce e de facut ?
Din ce spuneti dvs pare ca a fost intrerupt cursul prescriptiei, pentru o opinie juridica pertinenta, angajati un avocat care sa consulte dosarul dvs.
cursul prescriptiei este intrerupt de emiterea unui document de catre organele de cercetare, sau de luarea la cunostinta de catre inculpat?