avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prescrierea art. 322
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prescrierea art. 322

Am fost incadrat la art. 322, fapta a fost efectuata in 21.12.2010, prima citatie a fost trimisa in 26.01.2016. document a fost folosit in 25.02.2011 - de catre o alta persoana ( specific ca eu nu sunt acuzat de uz de fals). organul de cercetare a trecut perioada .....2010 - 25.02.2011.
fapta mea este prescrisa ? ce e de facut ?
Cel mai recent răspuns: Ionel Stoica , Evaluator 07:24, 15 Octombrie 2018
Din ce spuneti dvs pare ca a fost intrerupt cursul prescriptiei, pentru o opinie juridica pertinenta, angajati un avocat care sa consulte dosarul dvs.
cursul prescriptiei este intrerupt de emiterea unui document de catre organele de cercetare, sau de luarea la cunostinta de catre inculpat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselaciunea - prescriere kong_master13 kong_master13 Buna,doresc o lamurire,in 2009 decembrie politia spune ca am savarsit o fapta de inselaciune cu fals si uz de fals si fals privind identitatea,desi aceasta ... (vezi toată discuția)
Constatare prescriptie . panteraadi panteraadi Buna seara ...Plangere penala formulata pt. un presupus fals, invocat de partea vatamata cu privire la un act emis de o primarie in anul 1998 .Organului de ... (vezi toată discuția)
Dosar delapidare si fals in inscrisuri. alexia87 alexia87 Buna ziua.Sunt acuzata din anul 2015 de fostul angajator de delapidare si fals in acte.Dea lungul timpului am primit de 3 ori citatie de la organul de urmarire ... (vezi toată discuția)