Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

Buna ziua ,am cerut sa mi se facă titlu de proprietate pe o casa ,am intabulato și is înscris in CF plătesc impozit dar primăria refuza sa îmi dea titlu de proprietate pe motiv ca tre sa verifice nu știu ce arhiva ,ce trebuie sa fac?
Adresati-va primariei in scris, apoi asteptati un raspuns oficial. Daca nu-l primiti, analizati posibilitatea de a actiona cu ajutorul unui avocat sau, in continuare, pe cont propriu, dupa caz.