Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Efectuare ore in folosul comunitatii, intr-un proces ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Efectuare ore in folosul comunitatii, intr-un proces penal pentru Violare de domiciliu

Sanctiunea este penala sau nu? Se trece in cazier ?
Mentionez ca in Ordonanta, procurorul propune incetarea urmariri penale si sanctionarea cu 40 de ore in folosul comunitatii in termen de 6 luni
Este vorba de ordonanta de renuntare la urmarire penala, nu o sa apara in cazier.
Multumesc frumos !
Nu vor fi facute mentiuni in cazierul judiciar.