Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Vechimea în specialitatea studiilor absolvite
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Vechimea în specialitatea studiilor absolvite

Sunt polițist, am absolvit Facultatea de Drept, în baza studiilor am primit sporul de 25% specific agenților de poliție timp de 9 ani, am trecut în corpul ofițerilor în urma unui concurs TCO în anul 2017. Mi-a fost acordat gradul de subinspector, fără a lua în considerare perioada în care am beneficiat de acel spor. Ce șanse sunt ca să obțin în instanță că acea perioadă să constituie vechime în specialitatea studiilor absolvite și implicit un grad superior celui de subinspector?
Nimeni nu va poate spune exact ce sanse aveti in instanta.
Cornel Vasile, Consilier juridic