Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

donatie

Buna ziua, intentionez sa fac o donatie in bani fiului meu care este casatorit. Cum as putea sa procedez in asa fel incat in cazul in care se desparte sa beneficieze doar el de aceasta suma ? Adica sa nu fie impartita. Multumesc.
Suma va fi considerată bun propriu, fiind transmisă prin donație; mergeți la notar!
Sa încheiati contractul la notar.