Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Radierea societatii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Radierea societatii

Am cumparat un imobil cu 3 ani in urma. Ulterior am aflat ca la aceasta adresa a fost inregistrat o societate cu contract comodat. Patronii nu mai sunt in tara. Anual primim o adresa de la ANAF, ca nu s-a depus bilantul.
Ce trebuie sa fac ca societatea sa fie scoasa de la aceasta adresa?
george-neagu, moderator
Mergeti la registrul comertului cu actul de vanzare cumparare. Cu ce va dau ei mergeti si la directia de impozite si taxe de la primarie ca sa solicitati scoaterea sediului social de pe acea adresa.
george-neagu, moderator