Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna seara eu am lucrat timp de un an si ceva la o firma dar de vrio 3 luni miam dat demisia si abea acum o luna mam reangajat inapoi la o alta firma vreau sa stiu daca ma incadrez in indemnizatia asta de cresterea a copilului pana la 2 ani si ce acte miar trebui pentru acesta indemnizatia .va rog imi trebuie asta urgent va multumesc
Nu vă încadraţi fiindcă nu aţi lucrat neîntrerupt 12 luni în ultimul an înainte de naşterea copilului.