Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am avut două popriri care au fost achitate integral, ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am avut două popriri care au fost achitate integral, dar BEJ refuză să-mi deblocheze contul, pretinzând verbal încă o sumă pe care nu o justifică în scris. Ce pot face?

Buna ziua! Am avut 2 popriri care au fost achiatate integral dar Bej-ul refuza sa imi deblocheze contul bancar(in care am niste banuti).Mentionez ca am adresa de la angajator in care este specificat ca sumele au fost achitate integral pe care le-am transmis-o si acestora. Bej sustine verbal ca mai am de achitat suma de 522 ron dar nu raspund emailurilor mele in care cer acte doveditoare pentru acesta suma.Situatia aceasta dureaza de aproape 2 luni.Ce pot face? Multumesc anticipat!
Manuela Rășină, administrator
Notificati-i in scris. Cu termen clar. Daca nu raspund solicitarii, plangere. Daca va executa si pentru suma de 522 lei, promovati contestatie la executare si intoarcerea executarii silite pentru suma executata in plus.