Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbare functie in cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbare functie in cartea de munca

O persoana care a absolvit in 2009 Facultatea de Stiinte Economice cu nota 9. De 10 ani este angajata cu contract de munca la o firma (profil de evaluari,lichidari societati comerciale) cu functia de asistent-manager(secretariat-administrativ). In ultimul an pe langa activitatile de secretariat s-a ocupat si de contabilitate si alte lucrari date de sefi. S-a prezentat la firma cu adeverinta de absolvire a facultatii si solicitand sa i se schimbe functia din asistent manager in economist fara modificare de salariu, tinand cont de faptul ca deja face lucrari de 1 an de zile Sefii i-au spus ca acea adeverinta nu are nici o valoare pentru ei. :O Este legal??:(( Va multumesc
angajatorul nu este obligat sa ii schimbe incadrarea in cartea de munca deoarece aceasta a absolvit o forma de invatamant