Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua - atacare testament după 17 ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua - atacare testament după 17 ani

Am o intrebare :am un testament de bunica mea acum 17 ani lăsat ptr tatăl meu ca dreptul ei tot il lasa la tatal meu ,noi am avut grija de ea ,tatăl meu a avut 3 frați, tatăl meu a murit acum 6 luni ,si din frați lui tata mai trăiește numai sora care a renuntat la parte din casa si pământ ,frate lui tata are 2 copii si ei vor ca din parte lui bunică sa i dam jumatate din pământ,eu nu as mai fi deacord daca tata a fost atunci,desi nu este act ca i da ei jumatate din pământ ,testamentul se mai poate ataca dupa atâta timp, va rog frumos imi spuneți???
Nu se ataca testamentul, el devine ineficace in privinta mostenitorilor rezervatari.
Pentru detalii ma putei contacta
Va multumesc frumos, va voi suna domnul avocat!

Andrei Stefan Placinta a scris:

Nu se ataca testamentul, el devine ineficace in privinta mostenitorilor rezervatari.
Pentru detalii ma putei contacta