Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Expertiză psihiatrică
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Expertiză psihiatrică

Bună ziua! În ce condiții se poate cere expertiza psihiatrică pentru un membru al familiei, pensionar, ale cărui tulburări de comportament au devenit insuportabile pentru familie (agresivitate fizică, verbală, emoțională) și care prin acțiunile lipsite de discernământ riscă să-și piardă locuința, datorită unor împrumuturi făcute la diverși cămătari? Mulțumesc
Puteti deschide, ca ruda, o actiune in instanta si sa solicitati instantei sa aprobe expertiza psihiatrica a persoanei respective.
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc frumos pentru toate lămuririle.