Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cim administrator pensionar
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cim administrator pensionar

Buna seara.Va rog sa-mi spuneti in ce conditii consiliul de administratie al unei asociatii poate decide incetarea contractului individual de munca al unei persoane incadrata ca administrator,care este pensionara, are 66 ani si care a creat in decursul a 5 ani de cand a fost angajata numeroase probleme, toate mentionate in procese verbale.Se poate anula cim pe durata nedeterminata si incheia un nou cim pe durata determinata?Exista o baza legala in acest sens? Ce masuri ar putea lua consiliul de administratie impotriva acestei persoane? Cum ar putea renunta la serviciile ei, legal, fara ca aceasta sa aiba castig de cauza in cazul in care s-ar ajunge la judecata?? Va multumesc.
Desi are o mica legatura cu asociatiile de proprietari, sectiunea asta nu e tocmai potrivita pt intrebarile dvs. E vorba de relatiile angajator-angajat.
Mai la obiect ar fi la Dreptul Muncii - www.avocatnet.ro/forum/15/Dr...
CipM, utilizator