avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Condica de reclamatii si sugesti
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Condica de reclamatii si sugesti

Nu stiu daca am postat ok, insa nu m-am mai lovit de acest lucru si nu am nici cea mai mica idee.
Este vorba de condica de reclamatii si sugesti, a unei societatii comerciala. Azi am primit un control si ne-am luat amenda pentru ca nu era inregistrata la Administratia Finanaciara a sectorului de care apartinem. Insa cei de acolo ne-au spus ca nu ei inregistreaza asemenea documente!
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o lege, sau o indrumare, unde trevuie sa merg si ce trebuie sa fac.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: ContSters21173 , utilizator 09:34, 13 Noiembrie 2009
Ce temei de drept are amenda? Ce scrie pe document?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contraventie, contestatie paydar45 paydar45 Buna ziua, Sotul meu este asociat unic al unei societati comerciale care isi are sediul social in sectorul 3 si punctul de lucru la metrou, sector 4. Din ... (vezi toată discuția)
Presedinte-abuz mary_catalina mary_catalina Buna ziua, Va rog respectuos sa ma ajutati cu o problema legata de fostul presedinte al blocului unde locuiesc. o sa incerc sa fiu cat mai explicita. In ... (vezi toată discuția)
Schimbare semnatura cu x Camelia2910 Camelia2910 Buna ziua! Un angajat din firma noastra, care lucreaza de 5 ani acolo, s-a hotarat ca el nu mai semneaza de acum inainte cu vechea lui semnatura, ci doar cu ... (vezi toată discuția)