Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Condica de reclamatii si sugesti
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Condica de reclamatii si sugesti

Nu stiu daca am postat ok, insa nu m-am mai lovit de acest lucru si nu am nici cea mai mica idee.
Este vorba de condica de reclamatii si sugesti, a unei societatii comerciala. Azi am primit un control si ne-am luat amenda pentru ca nu era inregistrata la Administratia Finanaciara a sectorului de care apartinem. Insa cei de acolo ne-au spus ca nu ei inregistreaza asemenea documente!
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o lege, sau o indrumare, unde trevuie sa merg si ce trebuie sa fac.
Va multumesc anticipat.
Ce temei de drept are amenda? Ce scrie pe document?