Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Descarcare software in tari cu restrictii economice
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Descarcare software in tari cu restrictii economice

Buna ziua.

Am un website care ofera exista posibilitatea descarcarii unui software cu perioada gratuita de 30 zile.
Ma intereseaza sa stiu daca este legal sa pot oferi descarcarea acestui software catre tari cu interdictii economice (Iran, Coree, Rusia, etc.).

Multumesc!
Ideea ca nu puteti controla cine din ce tara descarca (o poate face prin proxy/VPN), deci puneti un disclaimer ca locuitorii acelor tari nu au voie sa descarce si cu asta basta. Se practica si la case mai mari.