Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum procedez sa primească pensie alimentara copilul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum procedez sa primească pensie alimentara copilul meu

Mă numesc Dumitru Violeta..am o fetița de 6 ani jumătate ...eu și individul nu am fost căsătoriți. La nașterea copilului a trecut copilul pe numele lui. Pe când avea copilul 2 ani jumătate ne-am despărțit. Copilul a rămas cu mine, el a plecat in afara țării și nu am mai avut tangente până acum 2 luni când eu am hotărât să.l sun și să văd dacă are de gând cel puțin să vina sa vadă copilul. A venit într-un final, s-au văzut și ne-a promis că se va implica in viața ei de acum și că o va ajuta și financiar. Din păcate el nu se ține de cuvânt și nici macar nu o sună. Cum fac să obțin pensie alimentara de la el?? Menționez faptul că el se temea să nu îl dau in judecata .
Şobolan de tomberoane, vă răspund pe topicul rezervat pentru discuţii