Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Loc de munca

Bună ziua am si eu o intrebare cum pot să-mi dau demisia de la locul de munca fără angajator .specific :angajatorul este plecat din țara si nu vrea sa mai revină si magazinu este închis:i-ar eu sunt trecut în concediu fara plata din august anu acesta .
Va scrieti demisia (cu respectarea preavizului) si o trimiteti angajatorului prin posta, cu confirmare de primire.
Cred ca o sa aveti probleme cu incetarea c.i.m. , avand in vedere situatia descrisa de dvs.