avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Loc de munca

Bună ziua am si eu o intrebare cum pot să-mi dau demisia de la locul de munca fără angajator .specific :angajatorul este plecat din țara si nu vrea sa mai revină si magazinu este închis:i-ar eu sunt trecut în concediu fara plata din august anu acesta .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:19, 2 Noiembrie 2018
Va scrieti demisia (cu respectarea preavizului) si o trimiteti angajatorului prin posta, cu confirmare de primire.
Cred ca o sa aveti probleme cu incetarea c.i.m. , avand in vedere situatia descrisa de dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie carmen f carmen f Buna ziua, O prietena de-a mea este plecata in SUA pe perioada concediului legal de la servici. Acum nu vrea sa se mai intoarca. Cum poate sa procedeze ca ... (vezi toată discuția)
Demisie fara preaviz! AndreeaHintea AndreeaHintea Buna ziua, unul dintre angajati mi-a cerut zilele trecute demisia la zi. L-am refuzat si l-am rugat sa-si respecte perioada de preaviz inscrisa in contractul ... (vezi toată discuția)
Incetarea contractului cu acordul partilor albastryka albastryka Lucrez de 7 luni la o gradinita particulara. Intre timp am reusit sa obtin un post in invatamantul de stat. Am vrut zilele trecute saq-mi dau demisia cu ... (vezi toată discuția)