Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Incheiere de inchidere a procedurii insolventei..... ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Incheiere de inchidere a procedurii insolventei..... ce inseamna exact

Buna ziua!
Am gasit pe site-ul Buletinul Insolventei o firma care are un debit neachitat fata de firma noastra. Vroiam sa fac o actiune in justitie pt recuperarea sumei. Scrie ca la data de ..... a fost inchisa procedura de insolventa, iar pe site-ul ReCom a vazut ca data ultimei inregistrari a fost la o data ulterioara de cea a inchiderii procedurii insolventei.
Mai am sanse sa recuperez banii?
Va rog sa ma lamuriti care sunt consecintele insolventei.
Mutumesc mult
Inseamna ca se deschide procedura de lichidare in instanta ceea ce este cam tarziu sa faceti cerere de inscriere la masa credala a firmei insolvente.
Incercati , poate aveti noroc. Normal societatea prin lichidator era obligata sa va instiinteze, avand debite catre d-voastra.:training:
Daca am inteles bine din L 85 atunci inchiderea procedurii nu inseamna neaparat falimentul sau radierea societatii. Pe ReCom scria ca la data de 01.10.2009 a fost ultima inregistrare, de atunci daca era radiata scria nu?
Va rog mult sa-mi raspundeti.
Multumesc
Coroborand cele 2 informatii furnizate de dvs traduc urmatoarele
- s-a deschis procedura insolventei impotriva debitorului si s-a inchis probabil deoarece a achitat debitul
- daca nu apare pe recom RADIATA e de bine , puteti sa faceti actiune o actiune in justitie