avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodia copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodia copilului

Buna ziua. M-am judecat cu fostul soț pt custodia copilului si m-a scos din drepturi anul trecut. Fetita a ramas la el. Acum imi spune ca pana face 18 ani nu mai pot sa înaintez proces pentru a lua fetita nici la 10 ani cand o sa aiba dreptul sa aleaga
Ar fi bine sa fiti in tara, greu sa schimbati locuinta copilului dupa atatea luni. In plus, a contat mult si ca dv. nu cresteati fetita, ea era tot la tata inteleg. Nu doar lipsa cassasi job.
Daca doriti sa faceti ceva, contactati un avocat. pana va aranjati lucrurile sa puteti initia un nou dosar, incercati sa vedeti copilul cat mai des, sa mentineti legatura cu el.
Eu pana la 3 ani am stat zi de zi cu fetita eu am crescuto in casa cu ei locuind dupa aceea au inceput scandalurile si neavand nimic legea i-a dat lui fetita. De 2 saptamani numai imi da voie sa vb cu ea si nici sa o vad. El este mereu plecat din tara si sta cu actual a lui nevasta si din cauza ei nu mai pot vbi nu o mai lasa si nici mama lui nu are nimic de spus. Eu numai am niciun drept asupra ei. Nu pot face nimic

Liliana Gradinaru a scris:

Ar fi bine sa fiti in tara, greu sa schimbati locuinta copilului dupa atatea luni. In plus, a contat mult si ca dv. nu cresteati fetita, ea era tot la tata inteleg. Nu doar lipsa cassasi job.
Daca doriti sa faceti ceva, contactati un avocat. pana va aranjati lucrurile sa puteti initia un nou dosar, incercati sa vedeti copilul cat mai des, sa mentineti legatura cu el.

Contactati, doamna, un avocat, o puteti vedea, creste, contribui...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exercitarea autoritatii parintesti luminita1982 luminita1982 buna ziua intrun proces de exercitarea autoritatii parintesti exclusiva am o fetita de 7 ani este posibil ca instanta sau eu sa cer sa fie audiata? tatal ei ... (vezi toată discuția)
Despre custodia fetei mele jessicutamica jessicutamica Buna ziua. Am 22 de ani si de 3 ani de zile stau in concubinaj cu partenera mea cu care am si un copil, o fetita de 6 luni de zile. Acum doua saptamani ne-am ... (vezi toată discuția)
Divort cu minor MISAMIHAI MISAMIHAI Buna ziua,astazi am depus si eu cererea de salarizare la judecatoria braila fara sa mai fac cerere de intampinare si sa imi spuneti si mie va rog din suflet la ... (vezi toată discuția)