Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Mama mea a decedat acum 5 ani.Pe timpul vieții ei fiind căsătorită a cumpărat un apartament.Noi suntem 3 frați plus tata,toți majori.Am vrea să vindem apartamentul și să împărțim banii în mod egal,toți fiind de acord. Trebuie dezbătută moștenirea sau putem semna împreună la notariat.Dacă trebuie făcută succesiunea cam cât ar costa ținând cont că apartamentul ar valora cam 34000 euro.
Vă mulțumesc.
Buna ziua,
Ca sa dispuneti de bun (sa-l vinteti) trebuie sa dezbateti succesiunea.
Mergeti toti la notar si dezbateti succesiunea apoi puteti vinde.
Cotele sunt:
tatal primeste 5/8 din intreg apartamentul
fiecare din cei 5 copii cate 3/40 din apartament.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator