Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Curs de calificare croitorie de piele
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Curs de calificare croitorie de piele

Bună seara! Tatăl meu este croitor de piele cu pfa. M-aș duce sa lucrez cu el, dar din păcate nu poate să-mi asigure nici salariul minim. Este posibil ca el sa țină un curs de calificare, și eu sa ma duc ca eleva? El primește ceva bani dacă tine curs de calificare?
andreacociuban, utilizator
Nu este posibil, decat daca este furnizor de formare profesionala autorizat in conditiile legii.