Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Fiscalul are dată de expirare?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Fiscalul are dată de expirare?

Bună ziua, am cumpărat o maşină dintr-un alt județ făcând actele de pe fostu propietar pe mine la primăria de unde era domnul. După un an de zile am vrut să vând maşina pentru motivul că nu o mai foloseam., iar dânsul când mi-a văzut anunțul, mi-a spus că dacă voi fi oprit de poliție mi se vor lua actele, pentru că mi-a expirat fiscalul şi nu am trecut-o de pe Suceava pe Botoşani. Menționez că la primărie am trecut-o pe numele meu ca fiind propietar în acte! Îmi poate da cineva un răspuns?
30 de zile valabiltate. Dar cred ca motivul este altul si va rog sa cititi la adresa www.avocatnet.ro/articol_475...