avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari aduse la codul muncii in ultimii ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari aduse la codul muncii in ultimii ani

Buna ziua!

Imi puteti enumera HG si OUG -urile prin care s-au adus modificari la codul muncii in ultimii ani?
Ce articole sunt cele mai importante la intocmirea CCM?
Sfatul meu este sa va cumpărați codul muncii carte.Se gasesc la standurile juridice.
Aveti acolo toate modificarile actualizate.
Buna ziua,

[ link extern ]

Pe stanga, aveti un link cu istoric consolidari. Click pe el si vedeti toate actele care au modificat Codul Muncii din 2003 si pana azi.

Zi buna.
georgiana catinca a scris:


....
Ce articole sunt cele mai importante la intocmirea CCM?


Pentru CCM vedeti si Legea 62/2011 a dialogului social , art.127 si urm.
[ link extern ]
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract colectiv de munca la nivel national 2011-2014 josette2014 josette2014 Contract colectiv de munca la nivel national 2011-2014 mai este valabil? Daca da, ce valoare juridica are? Este peste Codul Muncii? Multumesc frumos! (vezi toată discuția)
Hg 500/2011 si codul muncii comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Vin cu rugamintea de a-mi da si mie codul muncii actualizat si hg 500/2011 in format pdf, daca se poate . Multumesc (vezi toată discuția)
Model ccm 2011 maiamaria maiamaria Buna ziua. Are cineva vreun model de CCM la nivel de unitate (lucrari instalatii electrice) dupa noua lege a dialogului social? sau poate cineva stie unde as ... (vezi toată discuția)