Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratie rectificativa pensii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratie rectificativa pensii

salutare. daca am de depus o declaratie rectificativa la pensii, in ea trec doar pe salariatul care se modifica sau ii trec din nou pe toti salariatii?
Domnul Vioreld intreba insistent daca toti apar in rectificativa sau cel/cei cu modificarea.. si raspunsul l.a gasit singur :) bravo! Am si eu o intrebare legat de subiect: rectificarea la scoaterea angajatului din declaratie (concediu fara salar sau decizie) cum se face? Cu salar de baza 0 nu pot sa salvez recitficativa iar cu stergerea angajatului nu pot sa bifez rectificativa. Help :D
Apar numai cei aupra carora intervin corectii,fie M,fie A,fie S.

Mergeti la persoana respectiva,bifati rectificativa ,la Tip rectificare treceti S,lasati celelalte informatii asa cum sunt si salvati.

Apoi mergeti in a1.2 si verificati daca s-au micsorat sumele.
In lista nominala apare decat persoana respectiva cu S de la stergere.