Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contoare inteligente de apa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contoare inteligente de apa

Daca o firma particulara autorizata de apa Nova vine intr un bloc si monteaza apometre cu citire radio, firma trimite la administratie facturi precum la gaze si lumina?Firma care a montat apometrele raspunde de plata fiecarui apartament a apei?Sau firma trimite niste hartii cu citirea prin radio si administratia o introduce la fiecare apartament in tabelul de intretinere? Cu citirea asta inteligenta se poate rezolva neplata intretinerilor de catre unii locatari?
Deja afirmati altceva, ca se schimba si traseele de apa. Montarea unui contor cu transmisie radio nu este conditionata de asa ceva. Se pot monta in locul fostelor apometre. Plata (si contractul) nu se poate face catre firma montatoare , ci doar la furnizorur de apa - Apa Nova.