Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
Sotia tocmai a ramas gravida si vreau sa stiu daca eu, avand un job full time pot acum sa ma mai angajez part time in alta parte 2 ore pe zi sa zic pentru a beneficia eu, tatal de indemnizatie Crestere Copil, iar indemnizatia sa fie calculata din cele 2 venituri? Multumesc
da sigur.puteti avea cate contracte doriti.legea nu interzice acest lucru