Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Inchidere abonament orange inainte de termen
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Inchidere abonament orange inainte de termen

Buna ziua...Am 2 abonamente orange,unul se incheie in luna Mai,celalalt în luna Decembrie 2019...Vreau să renunt la ele,am intrebat si mi s-a spus că ar trebui să platesc toata perioada abonamentului in caz de incheiere înainte de termen...Vă intreb dacă este corect sau nu?mulțumesc
Buna ziua.
Faceti o cerere catre Orange, solicitand rezilierea contractului. Cererea o depuneti personal, cu 30 zile inainte de scadenta ultimei luni. Platiti ultima factura. Plata nejustificata a intregii perioade de abonament reprezinta o clauza abuziva. Nu puteti plati pt. un serviciu de care nu beneficiati. La fel si pt. taxa de rezilere, in cazul in care vi se va solicita si aceasta.
In cazul in care nu primiti un raspuns favorabil, adresati-va ANPC.
Succes!