Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA la SRL
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA la SRL

Un SRL aduce mobila din UE, luata de la particulari, insa face si transporturi catre UE. Poate fi platitor de TVA numai pentru transporturi (fara produsele aduse) ?
1.Nu poate fi platitor doar pentru transporturi.
2.Sa inteleg ca achizitionati mobila second hand din UE ? In acest caz puteti aplica un regim special de tva, adica aplicati tva doar asupra adaosului comercial.