Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Alipire teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Alipire teren

Bună ziua,
La un imobil sub ipoteca BCR, se poate aduce alipire de teren moștenit de unul din soți, Ținând cont ca sunt divorțați, fără partaj făcut. Banca poate sa își dea acordul?
Nu se pot alipi decât terenuri care aparțin aceluiași proprietar .
raluk0207, utilizator