Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pot iesi la pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pot iesi la pensie?

Buna ziua!Am citit despre legea 632/26noiembrie 2018,referitoare la iesirea la pensie mai devreme cu 10 ani.Am lucrat ca mecani auto 19 ani,am suferit 2 interventii de hernie de disc si sufar de epilepsie.Am avut pensie de invaliditate gradul2 ,14 ani,iar de 4 ani gradul 3.Pot iesi la pensie cu aceasta lege??Am 55 ani. Multumesc.
Nu exista legea 632/2018.
Exista decizia nr.632/2018 a CCR.
Ea se refera la persoanele care au lucrat in conditii de handicap.
D-voastra nu ati lucrat in conditii de handicap.
Multumesc